tomtomas.cz běží na novém serveru

Můj web již nějakou chvíli běží na novém serveru, tak bych k tomu řekl pár slov.

Milí pravidelní čtenáři,

jistě jste si všimli, že mé stránky se Vám v minulosti načítali velmi pomalu, bylo to způsobenou vzdálenosti serverů od naší geografické polohy. Servery byly někde v Amsterodamu a tak než byly „zkontaktovány“ pár sekund to prostě trvalo. Jistě Vás to štvalo, štvalo to i mne. Jinak jsem byl, ale s mým hostingem, který mi zajistil @Buddacz velmi spokojen.  Nebyl to tedy důvod proč jsem změnil technické zázemí tohoto webu.

Jako fanda Linuxu, sítí a serverů obecně, jsem chtěl mít vždy svůj veřejný „pláceček“ kde si můžu zkoušet různé věci. Pořídil jsem si tedy VPS (Virtuální privátní server) od společnosti Wedos. Mé stránky na ní dnes již plně běží. Mám tedy svůj online server, který je přístupný odkudkoli a můžu si na něm dělat co chci. Pro ty, které by to zajímalo, mi na VPS běží Ubuntu 12.04, ty kterým toto vůbec nic neřekne musím upozornit, že takový systém se ovládá jen a jen z příkazové řádky a není tedy vhodný pro laiky.

Na mé VPS v současnosti běží jen můj web a web kamarádky, který jsem jí tam před chvíli zprovoznil. Na její web bych rád upozornil, je mladá a perspektivní začínající spisovatelka, a proto již brzy na jejím webu najdete plno povídek a podobných „blbostí“ (Berte to se rezervou, nejsem zrovna literární odborník), ano už vám tu adresu řeknu: www.lucieauzka.cz . Když se podaří tak v brzké době přibude ještě web kamaráda.

Hlavním přínosem tedy pro mně bude hlavně, to že se zde naučím spravovat server a prohloubím si svoje znalosti, je to prostě něco jiného než localhost. Například, když si shodíte localhost řeknete, si pak to spravím, nebo to přeinstaluji. Když Vám na tom, ale bude běžet web tak si tuto variantu rychle rozmyslíte a najdete řešení.

 

Má VPS to výkonově zatím zvládá bez problémů. Kdyby jste tedy někdo chtěli se jen tak porozhlédnout, nebo chcete aby tam běžel právě Váš web, neváhejte mne kontaktovat. Jen pro upozornění, VPS mám asi 18 dní, bez pádu běží již 14. den :).

 

8 Comments
  1. Budete se mi divit, ale mám to tak schválně. Je to pro mě lepší, lépe se to pamatuje a je to kratší :). A už to ani změnit nemůžu i kdybych chtěl, vzhledem k nové instalaci wordpressu a importu starých příspěvků to bohužel nejde. Ale děkuji za námět :).

  2. Proč si nepohraješ s rewrite enginem wordpressu, a nepřepíšeš si to na něco, co by bylo pro Search Boty přijemné, a zapamatuješ si to, to je ale tvoje věc :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>