Propadl jsem myšlence Google Music

Google Music jsem používal docela dlouho, ale většinou jen tak okrajově. Poslední dobou jsem touto službou plně nahradil hudbu uloženou ve svém notebooku nebo počítači. Proč jsem tak učinil? Co mě k tomu vedlo?

Pro ty nezasvěcené vysvětlím co je Google Music. Jedná se o službu kam si nahrajete vlastní hudební sbírku a poté si ji z internetu přehráváte, je to řečeno poměrně stručně, ale pro základní představu to bohatě stačí.

Dnes je sice moderní mít data v cloudu, ale s hudbou v cloudu je to trochu jinak, každý „posluchač“ má na Google Music svůj názor, já samozřejmě taky. Dřív jsem tuto službu používal když jsem pracoval na Windows a nemohl jsem jednoduše ke své hudební sbírce přistoupit na Ext4 oddíl jen tak snadno. Jednodušší řešení bylo nahrát si hudbu do Google Music a jednoduše když budu na Windows tak si ji bez problémů pustit.

Jako taková hudební záloha proč ne? Ale jako hlavní přehrávač?

Ano jako hlavní přehrávač jsem zvolil z jednoho jediného důvodu. Jsem člověk co často mění a přeinstalovává operační systémy, v notebooků mám minimálně 3, které občas použiji, nepočítám-li Windows. Také často střídám mezi dvěma či třemi počítači, a prostě mě nebaví si tu hudbu neustále někam přetahovat, neustále někam zálohovat a neustále ručně tu sbírku nějak synchronizovat na více strojích. Nehledě na to, kdyby nešlo jen o to, že mě tato činnost nenaplňuje a nebaví, je zde problém i v tom, že když urychleně zálohuji soubory co budu někdy potřebovat, často se mi stane, že na hudbu prostě zapomenu.

A co když nemám internet?

Logická otázka, ale přiznejme si to, v dnešní době když nemám internet tak prakticky nepotřebuji ani počítač a kdybych prahnul po hudbě tak si ji můžu bez problémů z mobilu, který mám neustále u sebe. Ano na mobilu Google Music, nepoužívám, tam mám uloženou jen moji základní hudební sbírku na SD kartě. Nic jiného mi s dnešními FUP limity ani nezbývá.

Nahrávání hudby

To je jediná věc co mi na této službě opravdu vadí. Jediná možnost pro nás obyvatele ČR jak tam dostat hudbu je pomocí externího programu, který si musíte stáhnout do svého počítače. Proč kruci, když celá služba je založena na webovém prohlížeči, je nahrávání hudby realizováno tímto jediným způsobem. Je sice pravda, že program je dostupný i pro Linux, to je super, ale není zrovna 100% spolehlivý a to překvapivě ani na Windows.

Závěr

Jak jsem řekl, každý „posluchač“ si na tuto službu udělá svůj názor. Já mám tady tento, ale je taky třeba vzít v potaz, že mě ke štěstí stačí všechny alba skupiny Kabát a cca 5 hodin hudby z 30.-50.let, nejsem tedy ten běžný „posluchač“. Tato služba mi na mé potřeby vyhovuje, nemusím si všechno všude přetahovat pořád dokola, jen to jednou za čas nahraji na web pomocí toho dle mého názoru velmi špatného způsobu tím je tedy Google Music Manager, o tomto programu jsem něco napsal na Linuxexpres.cz a můžete si o něm něco přečíst zde.

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>