Pijte kvalitní kávu!

O tom, jak jsem se rozhodl začít pít kvalitní kávu.

Po zhlédnutí jednoho dílu „Peklo na talíři“, který se věnoval kávě, jsem se rozhodl, že začnu pít kvalitní kávu. Říkali tam totiž, že instantní káva je to nejhorší co může být, asi mají pravdu, přeci jen káva v podobě jakýchsi granulí asi nebude to nejlepší. Když se dostali k mleté kávě, začal jsem si dělat naděje, ale chyba lávky. Káva ztratí aroma již po 15 minutách co je rozemleta, když v tom sáčku trčí půl roku je to hnusná představa. Nu což, logicky jsme se tedy dostali k zrnkové kávě. Tam je dle nich nejlepší ta co je od nějakých specializovaných firem v ČR, tu ovšem nemám možnost sehnat, tak jsem se rozhodl koupit nějakou tu značkovou, přeci nebudu pít nějaké podřadné kafe.

Na druhý den ráno jsem tedy vstal, našel si starý ruční mlýnek na kávu. Trocha nostalgie přeci :). Je sice starý minimálně 60 let, ale co asi je kvalitní, když ještě krásně funguje. Vzal jsem dvě stě korun a vyrazil do místní (Milotické) jednoty COOP s tím, že sice obětuji poměrně dost peněz, zato si pochutnám. Vítězoslavně jsem došel do „kategorie“ káv a si půl hodiny hledal nerozemletou zrnkovou kávu. Nutno podotknout, že jsem nebyl zrovna tak úspěšnýc jak bych si představoval, jinými slovy jsem si připadal jako největší najiva v kraji :D. Nejdražší zrnková káva zde stála 12 kč za sáček! Abych si, ale nepřipadal tak blbě, vzal jsem i ten pravděpodobně smrtelně nebezpečný a šel domů. Poté co jsem vybral polovinu sáčku od doslova „bordelu“ jsem si uvařil to pravé kafe. Aroma tam je, chuť je taky fajn. Začínám pít tento druh kávy! Už se těším až si někde ve městě pořídím tu pravou značkovou kávu.

Když už nic, alespoň to zkuste, opravdu to stojí za to :).

 

EDIT:

Dnes už jsem na tom trochu jinak. Domů jsme si pořídili kávovar a pijeme jen zrnkovou kávu. Já osobně bych ty patoky jako Nescafé už do huby nedal jakmile zkusíte něco lepšího, nechcete se vracet k horšímu. Chutná mi to jako převařené ponožky. Navykl jsem si na kávu Lavazza top class, tu můžu jen doporučit. Dnes vím, že není nic lepšího než si na konci dne dát 30ml espresso a pořádně si ho vychutnat.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>