Jsou tablety opravdu na nic? (Reakce na článek)

Po přečtení článku na pctuning.cz jsem se rozhodl sepsat takovou odpověď autorovi na jeho článek.

Pro pokračování ve čtení článku klikněte na odkaz níže.

Dnes jsem si přečetl článek, který napsal Michal Rybka na webu pctuning.cz (Odkaz zde: http://pctuning.tyden.cz/hardware/multimedia-zvuk-tv/23558-uvaha-desiva-anketa-na-pct-jsou-tablety-opravdu-na-nic), autor ve článku ve velkém hájil využitelnost tabletů, proti tomu samozřejmě nic nemám, ale z textu bylo jasně patrné, že jeho článek byl spíše obhajobou jeho koupě. Rozhodl jsem se to sepsat z druhé strany.

Osobně proti tabletům jako takovým nic nemám, beru je jako ideální nástroj pro konzumování obsahu nic víc nic míň.

„…tablet je nejlepší vylepšení mobilní práce, které jsem za posledních deset let viděl“

Autor uvedl, že se jedná o nejlepší vylepšení mobilní práce od dob Intel Centrino, které přineslo mobilitu notebooku. Proč ne, Intel Centrino docela převratné bylo, ale že by tablet byl ideální na mobilní práci? S tím jaksi nesouhlasím, uznávám, že je lehčí, skladnější. To je sice pěkné, ale do kapsy se mi pořád nedá, musím sebou mít nějaký batoh kam bych jej dal, tak proč sebou nevzít notebook, který s jeho plnohodnotnou klávesnicí, plnohodnotným OS bude na práci jistě o něco lepší. Autor sice píše, hlavně o rychlém startu během sekundy, ale když jdu někam mobilně pracovat, záleží na těch pár sekundách? Pokud prací myslí čtení mailů, kde je problém vytáhnout smartphone z kapsy a mail si přečíst tam?

Síťová konektivita

Zde autor uvádí, jak se mu líbí automatické přepínání z jednoho připojení na druhé, například tedy z WIFI (která padne) na 3G. To je čistě softwarová záležitost, ještě k tomu iOS takže to nehovoří celkově o tabletech, proč to vůbec zmiňovat a ještě k tomu uvádět jako přednost? Jako kdyby ho Apple platil.

Opět chválí

Tady si budu muset „pomoct citací“ toto prostě nejde shrnout:

„Jedna z věcí, která se mi opravdu líbí, je konfigurace zařízení tak, že pokud vložíte heslo desetkrát špatně, tak samo sebe vymaže. A nebo se můžete k zařízení připojit na dálku, poslat na ně zprávu pro dobrého nálezce, zaměřit ho přes GPS a nebo mu dát pokyn k harakiri. To je funkce totálně k nezaplacení v případě, že vám hrozí, že by zařízení někdo ukradl a bylo na něm něco, co nechcete aby viděl. Takhle by měl být defaultně nastavený každý laptop a mobil!“

Opět softwarová záležitost, nic co by mělo s tablety jako takovými nějakou spojitost, nevidím důvod proč to tam psát. Opět jen vyjmenovává „skvělou“ funkci jednoho zařízení jednoho výrobce.

Vyjímečně souhlasím

To je snad poprvé co s autorem souhlasím, ano tablet je Ideální zařízení do postele.

Univerzální kancelářský nástroj

Ano prosím, takto autor nazval tablet. Dokonce bude ještě lepší když si k němu dokoupíte klávesnici. Ještě než se dostanu k jádru věci pobavilo mě, jak autor pořád něco s prominutím plácá o mobilitě a zde nám doporučí si sebou nosit i klávesnici. Ale k věci, dle něho je to ideální zařízení do kanceláře, vhodné zejména pro pracovníky co se setkávají se zákazníky, nebude mezi nimi monitor a tedy ani žádná bariéra. I když tento problém, se řeší tak že je monitor posunutý do strany, a výsledkem je, že pracovníky bolí za krkem.

Tato část mne osobně velmi pobavila. Především si nedokáži představit, že někdo bude sedět u tabletu a psát tam celý den poznámky a vyplňovat formuláře, to přeci i s přídavnou klávesnicí by bylo samo o sobě utrpení. Je bezva, že je nebude bolet za krkem, protože jsou vytočeni na stranu, bude je totiž bolet za krkem ještě více, budou-li se hrbit u tabletu.

A zase je to o iPadu

Ano celou jednu kapitolu věnoval autor konektivitě iPadu. To je pěkné, ale to měl asi nadpis článku přejmenovat na „Je iPad opravdu na nic?“. Protože takto jsme očekávali obecnou úvahu o tabletech, ne povídání o iPadu.

 

Myslím, že to by už stačilo, vyjádřil jsem se k tomu předpokládám jasně :).

 

 

 

 

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>