Google Chrome bez adresního řádku

Tento článek má být něco jako odpověď na tento článek od Pavla Huška : http://pavelsblog.cekuj.net/archives/315

Já to totiž vidím trochu jinak a tak bych se k tomu rád vyjádřil.

To, že lze tuto funkci zapnout, již víme, k čemu je to ale dobré ?

Nejspíš to má za cíl uspořit pár vertikálních pixelů. Ale toto lze řešit i klasickou F11 (tedy celoobrazovkový režim). Tento problém pár pixelů, ovšem bude řešit jen pokud používáte Windows a ten jeho široký hlavní panel vám zabírá místo, já s Ubuntu jsem naprosto klidný.

Ale teď to horší, za pár ušetřených pixelů zde nastává pár problémů.

1. Neefektivnost

Přesto, že to může vypadat efektivně, je tu pravý opak, já při brouzdání, adresní řádek používám pořád, pořád něco vyhledávám, i když mě třeba něco při psaní článku napadne hned si to vyhledám, nehledě na to když pracuji a něco fakt vyhledávat musím nemám čas na nějaké klikání na ouško záložky na to vážně nemám čas.

2. Bezpečnost

Ta bude ta tam, zrušení adresního řádku přinese nižší bezpečnost a nahraje tak podvodným webům, které vypadají například jako stránky vaší banky, ale není tomu tak a vy právě dáváte pin nějakému podvodníkovi, ale nemáte šanci jak to poznat, vždyť přece logo je stejné a na adresní řádek nevidíte.

Adresní řádek je tu s námi od počátku internetu, ten jen tak nezmizí, minimálně ze dvou výše zmíněných důvodů.

Stojí to opravdu za těch pár pixelů ? Opravdu na to nestačí F11 ?

 

5 Comments
  1. Také se mi tento způsob nezamlouvá, proto ho ani nepoužívám, jsem zvyklej mít adresní řádek neustále na očích, jak si napsal z bepečnostních důvodů. Na mém blogu jsem se o této možnosti jenom zmínil v krátkém zápisku v případě, že to někomu vyhovovalo…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>